Dokładnie 25 lat temu 3 października 1994 r. rozpoczął swoją działalność nasz Warsztat Terapii Zajęciowej. Jesteśmy jednym z pierwszych warsztatów jakie powstały w Polsce.

Rehabilitacją objętych jest 40 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Podstawowym celem warsztatu jest wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, stwarzanie im możliwości pozyskania lub przywrócenia umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Ale przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności, które  pozwalają im lepiej przystosować się do życia.

Jubileusz jest najlepszym momentem na podsumowania .

Nasz Warsztat Terapii Zajęciowej ma wiele   osiągnięć na swoim koncie- w sporcie, sztukach plastycznych i różnych formach artystycznych.. Byliśmy na wycieczkach w wielu miejscach Polski i za granicą . Bierzemy udział w spotkaniach, zabawach integracyjnych  W wielu pracowniach podopieczni WTZ nabywają szereg umiejętności ,uczą się również zwykłych, podstawowych czynności, które  przydają się w codziennym życiu, mogą realizować swoje pasje,  nawiązują przyjaźnie   i  po prostu czują się bezpieczni.

Przez 25 lat przez naszą placówkę przewinęło się wielu uczestników. Niektórzy podjęli pracę i usamodzielnili się . To ogromny sukces dla nas ,a przede wszystkim dla nich.

Dzisiejsze spotkanie to  przede wszystkim okazja do zaprezentowania twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Będziecie mieli Państwo możliwość zobaczyć i posłuchać co przygotowaliśmy ?  czyli różnorodne  tańce  i piosenki.

Dla naszych podopiecznych dzisiejsze święto to ogromne wydarzenie. Przygotowywali się bardzo długo ? pracując  ciężko i wytrwale ,aby zaprezentować się na scenie przed tak liczną i ważną dla nich publicznością. Na pewno będą dumni i szczęśliwi ? nawet jak coś się nie uda, bo najważniejsze ,że dzisiaj będą bardzo dowartościowani.

Należy również podkreślić znaczenie pracy terapeutów i innych pracowników warsztatów terapii, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą uczyć się wielu umiejętności i nawet osiągać sukcesy. Bez nich, bez ich oddania i niejednokrotnie ciężkiej pracy nie byłoby możliwe funkcjonowanie takich placówek jak wtz-y .

Zobacz inne wpisy z kategorii Aktualności, Koncerty