Organizatorem naszej wycieczki do Chorwacji było Biuro Podróży Index z Katowic.

Pan Czesław Dudek był naszym wspaniałym pilotem, przewodnikiem i studnią wiedzy.

Podróżowaliśmy bezpiecznie dzięki kierowcom – Marcinowi i Krzysztofowi.

A naszym miejscem zakwaterowania był pensjonat Herceg w malowniczym miasteczku Drvenik na Riwierze Makarskiej. Bardzo gościnnie przyjął nas właściciel pensjonatu – Dragan.

Bardzo Wam dziękujemy. Na zawsze pozostaną nam niezapomniane wrażenia z tego przepięknego kraju.

PROGRAM

1 dzień 

Wyjazd w godzinach popołudniowych z Łodzi, przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię, Słowenię.

2 dzień

Przyjazd do Chorwacji, zakwaterowanie w jednej z miejscowości na Riwierze Makarskiej, czas wolny  (możliwość plażowania), obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, Wyjazd na wycieczkę do Mostaru leżącego nad Neretwą rzeką graniczną podczas wojny w latach 90-tych. Zwiedzanie – Słynny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), z którego skaczą członkowie Klubu Skoczków, a poziom wody w zależności od przypływów morza znajduje się ok. 20 m pod sklepieniem mostu. Stare Miasto, odbudowane po ostatnich wojnach, wygląda niemal identycznie, jak za czasów Imperium Ottomańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Dubrownika – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta – w programie m.in. spacer z przewodnikiem uliczkami miasta – Brama Pile, Pałac Rektorów, wnętrza Katedry, najstarsza w Europie apteka mieszczącą się w Klasztorze Franciszkanów, powrót do hotelu. Nocny rejs wzdłuż wybrzeża Riwiery Makarskiej.

5 dzień

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Splitu, drugiego co do wielkości miasta Chorwacji. To portowe miasto słynie przede wszystkim ze względu na znajdujący się tam Pałac Dioklecjana. Wraz ze starówką został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Powrót do hotelu, czas wolny (możliwość plażowania), obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Parku Narodowego KRKa, gdzie przyroda tworzy zapierające dech w piersiach widoki. To co wyróżnia Park Narodowy Krka to powstałe w osadach wapiennych liczne wodospady na rzece Krka. Ze względu na jej wyjątkowe położenie oraz rożne rodzaje siedlisk, obszar rzeki Krki cechuje wyjątkowo bogata flora i fauna.

Po południu przejazd powrotny do Polski.

7 dzień

 Przyjazd do Polski na miejsce zbiórki w godzinach południowych. 

Zobacz inne wpisy z kategorii Aktualności, Wycieczki