Impreza pt.: ?Ze sztuką nam do twarzy? to promocja twórczości osób niepełnosprawnych ?uczestników warsztatów terapii zajęciowej.
Zadanie zostało dofinansowane przez Zarząd Województwa Łódzkiego ze środków PFRON.
Realizacja zadania była możliwa dzięki aktywnemu zaangażowaniu 5-ciu warsztatów terapii zajęciowej ,które ukończyły lub niedługo ukończą 20 lat swojej działalności.
-WTZ przy Spółdzielni Inwalidów ?Zgoda? w Konstantynowie
-WTZ przy Specjalnym Ośrodku Szkolno ?Wych. nr 3
-WTZ przy Stowarzyszeniu Pomocy przyjaciołom Niepełnosprawnym ?Nowa Zorza?
-WTZ przy Spółdzielni Usług Handlowo-Technicznych ?Orpel?
-i my WTZ przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Pokój?, które obchodzi jubileusz właśnie 3 października.
Dzisiejsze spotkanie to posumowanie 20-letniej działalności warsztatów terapii, a przede wszystkich okazja do zaprezentowania twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Przygotowaliśmy specjalnie na nasz jubileusz ? tańce ludowe, nowoczesne i egzotyczne , piosenki i poezję oraz przedstawienie teatralne. Oprócz tego można podziwiać rękodzieła jakie powstały podczas codziennych zajęć.

A dla podopiecznych dzisiejsze święto to ogromne wydarzenie. Przygotowywali się bardzo długo ? pracując ciężko i wytrwale ,aby zaprezentować się na scenie przed tak liczną i ważną dla nich publicznością. Na pewno będą dumni i szczęśliwi ? nawet jak coś się nie uda, bo najważniejsze ,że dzisiaj będą bardzo dowartościowani.

Należy również podkreślić znaczenie pracy terapeutów i innych pracowników warsztatów terapii, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą uczyć się wielu umiejętności i nawet osiągać sukcesy. Bez nich, bez ich oddania i niejednokrotnie ciężkiej pracy nie byłoby możliwe funkcjonowanie takich placówek jak wtz-y ?za co należą się im ogromne podziękowania.

Dziękujemy również rodzicom i opiekunom za codzienną współpracę !

Dziękujemy instytucjom samorządowym za wsparcie nie tylko finansowe !

Dziękujemy przyjaciołom ,sponsorom i znajomym, którzy nam pomagają i nas wspierają !

Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych podopiecznych , za to, że po prostu są !
Życzymy Im przede wszystkim duuuuuużo zdrowia !!!

Zobacz inne wpisy z kategorii Aktualności, Koncerty