Koncert odbył się 1 grudnia 2011r. w Filharmonii Łódzkiej. Na organizację koncertu otrzymaliśmy dofinansowanie Zarządu Województwa Łódzkiego ze środków PFRON.
Głównymi artystami koncertu byli podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Pokój? . Ale do udziału w prezentacji swojej twórczości zaprosili podopiecznych innych placówek z Łodzi i województwa łódzkiego- z Konstantynowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Ozorkowa .
W drugiej części koncertu wystąpił Zespół Trubadurzy . Razem z zespołem podopieczni Stowarzyszenia ?Pokój? oraz wszyscy na widowni zaśpiewali piosenkę ?Znamy się tylko z widzenia?. Trubadurzy porwali wszystkich do zabawy.
Podczas koncertu nagrywany był teledysk z udziałem osób niepełnosprawnych i zespołu Trubadurzy. Dla osób niepełnosprawnych udział w teledysku stanowić będzie ogromne wyróżnienie bowiem bardzo lubią oni muzykę i taniec oraz inne środki artystyczne, lubią występować na scenie, czują się wtedy dumni i szczęśliwi, a tym bardziej, że będą śpiewać na scenie z tak popularnym zespołem jak Trubadurzy .
Natomiast Trubadurzy potraktowali występ z niepełnosprawnymi jako zaszczyt ,że mogą coś dać od siebie , dla ludzi ,którzy uwielbiają muzykę i mogą być chociaż przez chwilę szczęśliwi .
Muzyka jest to jedna z najlepszych form rehabilitacji .Podczas koncertu na scenie wystąpiło ok.40 osób niepełnosprawnych ,a na widowni było ok. 400 osób niepełnosprawnych .

Koncert w wykonaniu osób niepełnosprawnych to promocja ich działań twórczych, kulturalnych i artystycznych , przełamanie stereotypów świadomości społecznej ,ale również wzrost aktywności społecznej, poczucie własnej wartości , wiary we własne możliwości u osób niepełnosprawnych.
Muzyka to cudowny lek ? o tym śpiewali podopieczni Stowarzyszenia ?Pokój?, a licznie przybyła publiczność mogła się o tym przekonać.

Zobacz inne wpisy z kategorii Koncerty