Powrót do kategorii Powrót

Wycieczka do Chorwacji

Chorwacja –wypoczynek i zwiedzanie wrzesień 2021

PROGRAM

1 dzień 

Wyjazd w godzinach popołudniowych z Łodzi, przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię, Słowenię.

2 dzień

Przyjazd do Chorwacji, zakwaterowanie w jednej z miejscowości na Riwierze Makarskiej, czas wolny  (możliwość plażowania), obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, Wyjazd na wycieczkę do Mostaru leżącego nad Neretwą rzeką graniczną podczas wojny w latach 90-tych. Zwiedzanie – Słynny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), z którego skaczą członkowie Klubu Skoczków, a poziom wody w zależności od przypływów morza znajduje się ok. 20 m pod sklepieniem mostu. Stare Miasto, odbudowane po ostatnich wojnach, wygląda niemal identycznie, jak za czasów Imperium Ottomańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Dubrownika – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta – w programie m.in. spacer z przewodnikiem uliczkami miasta – Brama Pile, Pałac Rektorów, wnętrza Katedry, najstarsza w Europie apteka mieszczącą się w Klasztorze Franciszkanów, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Splitu, drugiego co do wielkości miasta Chorwacji. To portowe miasto słynie przede wszystkim ze względu na znajdujący się tam Pałac Dioklecjana. Wraz ze starówką został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Powrót do hotelu, czas wolny (możliwość plażowania), obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Parku Narodowego KRKa, gdzie przyroda tworzy zapierające dech w piersiach widoki. To co wyróżnia Park Narodowy Krka to powstałe w osadach wapiennych liczne wodospady na rzece Krka. Ze względu na jej wyjątkowe położenie oraz rożne rodzaje siedlisk, obszar rzeki Krki cechuje wyjątkowo bogata flora i fauna.

Po południu przejazd powrotny do Polski.

7 dzień

Przyjazd do Polski na miejsce zbiórki w godzinach południowych.

Wesprzyj nas

Otwierając swoje serca – wspieracie osoby niepełnosprawne, które pragną szczęścia i pragną realizować swoje pasje i marzenia…
Dobro powraca!

Prosimy o przekazanie darowizny na rzecz naszego Stowarzyszenia, a my zrobimy wszystko, aby marzenia się spełniły!
Z góry bardzo dziękujemy.Skip to content