Realizacja zadania – Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym

Realizacja zadania – Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym

W naszej placówce zostało zrealizowane zadanie „Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym” z dotacji Wojewody Łódzkiego.

Głównym celem zadania była integracja i zwiększenie uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, a tym samym zapobieganie izolacji społecznej i poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych.

 

Zadanie zostało zrealizowane w terminie od 01.08.2023 do 31.12.2023 poprzez organizację:

  1. Imprezy kulturalnej – wybraliśmy się do Teatru Powszechnego w Łodzi na przedstawienie dla widza w każdym wieku „Pozory”
  2. Imprezy edukacyjnej – Warsztaty w pracowni kreatywnej realizującą marzenia oraz spełniającą oczekiwania artystyczne uczestników. Warsztaty kreatywne to wykorzystanie różnych technik razem lub osobno – została wykorzystana żywica epoksydowa do tworzenia biżuterii, zegarów i obrazów z roślinami. Wykorzystany został tusz do malowania za pomocą rozlewania i suszenia. Nauczyliśmy się pięknej kaligrafii do ozdabiania naszych prac.
  3. Imprezy rekreacyjnej – zajęcia relaksacyjno-sportowe, czyli dzień w stadninie koni. Na uczestników czekały liczne atrakcje, łączące naukę, aktywność i zabawę. Największą atrakcją były przejażdżki w siodle na konikach. Zanim to nastąpiło, musieliśmy wykonać trochę prac związanych z opieką nad końmi. Na zakończenie zorganizowany był grill z kiełbaskami.